Europejski Dzień bez Samochodu
Redakcja: Mariusz Ciechanowski
Dodany: 17.09.2019
grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach  Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu dzień 22 września ogłoszono Europejskim Dniem bez Samochodu. Będzie to świetna okazja do zostawienia samochodu w domu i skorzystania z bardziej ekologicznego środka transportu.

Jeśli możesz – wybierz rower, a w przypadku złej pogody wsiądź do autobusu komunikacji miejskiej. Tego wyjątkowego dnia nie musisz kasować biletu – wszystkie kasowniki w autobusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego zostaną wyłączone. Dzięki temu wszyscy pasażerowie będą jeździć za darmo. Miasto w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przygotowało również konkurs w portalu społecznościowym Facebook, w którym do wygrania będą gadżety akcji.

- Inowrocław jako lider elektromobilności idealnie wpisuje się w tę akcję. Jesteśmy wzorem dla innych miast. Mieszkańcy naszego miasta mogą korzystać z najnowocześniejszych autobusów i cieszyć się komfortem jazdy. Zachęcam do korzystania z komunikacji miejskiej, nie tylko w czasie Dnia bez Samochodu! - zaprasza prezydent Ryszard Brejza.

Europejski Dzień bez Samochodu jest okazją by zwrócić uwagę na ideę zrównoważonej mobilności. Dzięki kształtowaniu zachowań proekologicznych wszyscy możemy zadbać o lepszą kondycję środowiska w mieście. Dodatkowo przyczynimy się do zmniejszenia korków ulicznych, hałasu i poziomu zanieczyszczeń. Nawet niewielkie zmiany realnie wpłyną na polepszenie stanu środowiska.

 

 

Wyszukiwarka
rozwiń
Baner Facebook F.png
Baner_punkty.png
baner_260_75.png
logo_e-podroznik.JPG
logo-color-260-120_w_k.png
Rozklad_wizualizacja.png
Baner_www_Ebilet_black.png
Zobacz koniecznie »