Inowrocławskie autobusy na jazdach testowych w Gdyni i Wrocławiu
Redakcja: Mariusz Ciechanowski
Dodany: 30.08.2019
grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie zdziwcie się, jak spotkacie autobusy z inowrocławskimi rejestracjami na ulicach Gdyni  i Wrocławia.

 

Wkrótce inowrocławskie, ekologiczne autobusy pojadą do Wrocławia i Gdyni, gdzie odbędą jazdy testowe. Miasta te zwróciły się do nas o udostępnienie ich, gdyż wzorem Inowrocławia, planują wprowadzić ekologiczne rozwiązania w swoich miastach. Pierwszym miastem, do którego pojedzie autobus będzie Wrocław – testy odbędą się tam w dniach 5-13 września. Z kolei na ulicach Gdyni inowrocławskiego elektryka będzie można zobaczyć od 15 do 30 września.

 

Przypomnijmy, że w marcu inowrocławskie autobusy prezentowane były jako flagowe modele marki Volvo na Międzynarodowych Warsaw Bus Expo 2019 i cieszyły się tam niemałym zainteresowaniem. Elektryczne hybrydy (plug-in), które kursują ulicami Inowrocławia zużywają o 60 proc. mniej paliwa od autobusów z silnikiem diesla, a emisja dwutlenku węgla zostaje zredukowana aż o 75 do 90 proc. Dla porównania – tradycyjne hybrydy zużywają około 40 proc. mniej paliwa i emitują 40-50 proc. mniej szkodliwych substancji od autobusów spalinowych.

 

- Cieszę się, że możemy być wzorcem dla wielu innych, większych miast pod kątem wprowadzenia elektromobilności i że w tym samym kierunku podążają miasta i operatorzy transportu publicznego w Polsce - podkreśla prezydent Ryszard Brejza.

 

 

 

 

 

 

Wyszukiwarka
rozwiń
Baner Facebook F.png
Baner_punkty.png
baner_260_75.png
logo_e-podroznik.JPG
logo-color-260-120_w_k.png
Rozklad_wizualizacja.png
Baner_www_Ebilet_black.png
Zobacz koniecznie »