Baner_940x244v02.jpg
Rusza przebudowa placu przed dworcem PKP
Redakcja: Mariusz Ciechanowski
Dodany: 29.04.2019
grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozpoczyna się kolejna wielka, oczekiwana inwestycja w mieście. Rusza remont terenu przed dworcem PKP. Inwestycja przebiegać będzie w kilku etapach. Na czas prac wprowadzone zostaną nowe organizacje ruchu.

 

 

- Jest to pierwsza z kilku obiecywanych przez nas, ważnych i oczekiwanych inwestycji w tym miejscu. Kolejne, to budowa tunelu oraz parkingu przy ul. Magazynowej. Ponieważ właściciel terenu nie wykazał chęci do poprawy stanu placu, z którego korzystają tysiące mieszkańców i przyjezdnych, inwestycja realizowana będzie ze środków z budżetu Miasta i z pozyskanych przez nas środków unijnych - mówi prezydent Ryszard Brejza.

 

 

Plac budowy przekazany zostanie firmie Budimex z Warszawy 6 maja br. W ramach prac, zagospodarowany zostanie plac przed dworcem, gdzie wybudowana zostanie nowa kanalizacja deszczowa, a plac będzie pokryty całkowicie nową nawierzchnią. Przed budynkiem dworca będą miejsca do postoju „na chwilę" tzw. kiss and ride, nowe oświetlenie oraz dwie nowe wiaty przystankowe z tablicą elektroniczną. Całość ozdobią nasadzenia. Inwestycja opiewa na kwotę blisko 5,4 mln, z czego 3,5 mln to środki pozyskane z Unii Europejskiej.

 

W związku z powyższym, również od 7 maja, w rejonie dworca PKP, będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu pojazdów i pieszych. Plac przed dworcem przejmuje firma budowlana na okres blisko pół roku.

 

W związku z prowadzonymi intensywnymi pracami budowlanymi, na tak małym obszarze i ze względów bezpieczeństwa, szczególnie w pierwszym etapie prac, musi zostać wprowadzony całkowity zakaz wjazdu pojazdów. Dla autobusów i taksówek, zostały wyznaczone tymczasowe miejsca postojowe na najbliższej możliwej ku temu ulicy, jaką jest ulica Magazynowa.

 

Również na placu znajdującym się przy tej ulicy, zabezpieczono kilkadziesiąt  miejsc postojowych dla samochodów osobowych. W najbliższych dniach, teren ten zostanie dokładnie oznakowany. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przy poruszaniu się w tej części miasta, oraz stosowania się do nowego oznakowania.

 

Wszystkich pasażerów, gości oraz mieszkańców, przepraszamy za niewątpliwe trudności, jakie czasowo powstaną w dotarciu, do, i z dworca PKP. Jesteśmy przekonani, że efekty przeprowadzonych prac, będą dostatecznym wynagrodzeniem za te utrudnienia. 

 

 

 

 

Wyszukiwarka
rozwiń
m7xpL.png
Baner Facebook F.png
Baner_punkty.png
baner_260_75.png
logo_e-podroznik.JPG
logo-color-260-120_w_k.png
Rozklad_wizualizacja.png
Baner_www_Ebilet_black.png
Zobacz koniecznie »