Strategia elektromobilności dla Inowrocławia
Redakcja: Mariusz Ciechanowski
Dodany: 14.02.2020
grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Materiały UM

 

 

 

 

Miasto będzie miało strategię elektromobilności

 

Inowrocław dynamicznie rozwija się. Dążąc w kierunku smart city, Miasto podejmuje działania, zwracając szczególną uwagę na inwestycje proekologiczne. Kolejnym krokiem będzie stworzenie „Strategii rozwoju elektromobilności".

 

- Możemy pochwalić się tytułem lidera elektromobilności w zakresie taboru komunikacji miejskiej. Inowrocław już dziś spełnia wymogi udziału autobusów zeroemisyjnych we flocie pojazdów, które będą obowiązywały w Polsce dopiero od 2025 roku. To efekt konsekwencji i wykorzystywania możliwości pozyskiwania zewnętrznych środków na realizację nowoczesnych inwestycji - mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza. - Na tym jednak nie poprzestajemy, tworzymy plan dalszego rozwoju elektromobilności
w Inowrocławiu - dodaje.

 

Dokument „Strategia rozwoju elektromobilności" przygotowywany będzie w oparciu
o potrzeby Inowrocławia i jego mieszkańców. Przeprowadzona została już ankieta, w której inowrocławianie mogli zaprezentować swój punkt widzenia na ten temat.

 

Według wyników ankiety, większość mieszkańców miasta porusza się samochodem, pokonując codziennie przeważnie od 3 do 5 km. Tylko niektórzy mieli możliwość poruszania się pojazdami elektrycznymi (wyłączając autobusy). Korzystając z wypożyczalni, inowrocławianie najchętniej poruszaliby się rowerami elektrycznymi. Natomiast jeżeli chodzi o zakup, mieszkańcy są gotowi kupić hulajnogę lub inny, podobny typ pojazdu elektrycznego. Zdaniem inowrocławian, ważnym aspektem w temacie elektromobilności jest rozbudowa ścieżek rowerowych oraz w konsekwencji zmniejszenie emisji spalin.

 

Inowrocławianie korzystają z ekologicznych autobusów. W mieście została stworzona równie nowoczesna infrastruktura ładowania - cztery pantografy służą do szybkiego ładowania autobusów elektrycznych podczas realizacji kursów, w różnych częściach Inowrocławia.
W zajezdni MPK, akumulatory w autobusach ładują się za pomocą stacji wolnego ładowania. O tym, jakie mogą być dalsze kroki w stronę rozwoju elektromobilności w mieście, będzie mówiła „Strategia rozwoju elektromobilności". Pozwoli ona również w przyszłości ubiegać się o środki zewnętrzne, na zaplanowane projekty.

 

Przygotowanie dokumentu będzie sfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu priorytetowego GEPARD II. Strategię przygotowuje firma ATMOTERM S.A. z Opola, która wyłoniona została w trybie postępowanie ogłoszonego na platformie zakupowej.

 

Informacje na temat elektromobilności i opracowywanej strategii można znaleźć na stronie internetowej Miasta Inowrocławia www.inowroclaw.pl w zakładce Urząd -> Strategia Elektromobilności.

 

 

 

 

Materiały MPK

 

Wyszukiwarka
rozwiń
Baner Facebook F.png
Baner_punkty.png
baner_260_75.png
logo_e-podroznik.JPG
logo-color-260-120_w_k.png
Rozklad_wizualizacja.png
Baner_www_Ebilet_black.png
Baner_www_karta_bankowa_narr.png
Zobacz koniecznie »