MPK Inowrocław w pierwszej dziesiątce
Redakcja: Mariusz Ciechanowski
Dodany: 15.11.2019
grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z wielką przyjemnością informujemy, iż w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej za rok 2019, organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna i publikowanym na łamach Strefy Gospodarki Dziennika Gazety Prawnej, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej sp. z o.o. w Inowrocławiu  zajęło 7. miejsce, awansując o jedną pozycję w stosunku do 2018 roku. To duże wyróżnienie i potwierdzenie, że obrany kierunek rozwoju spółki przynosi zauważalne efekty.

 

Komunikacja miejska w Inowrocławiu rozkwita od 107 lat, stając się prekursorem rozwiązań proekologicznych dla transportu publicznego. W ostatnich latach MPK Sp. z o.o. wspólnie z Miastem Inowrocław zrealizowało kilka dużych projektów, w ramach których zakupiono 28 nowoczesnych autobusów. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. wraz z Miastem Inowrocław sfinansowały 15% wartości inwestycji. Pozostała część pochodziła ze środków pozyskanych z Unii Europejskiej. Możemy pochwalić się flotą złożoną 40 autobusów miejskich, wśród których aż 28 nie przekroczyło jeszcze pięciu lat eksploatacji, obsługując 14 linii w mieście oraz przewożąc tylko w 2018 roku blisko 4,2 mln pasażerów. Obecnie jesteśmy jedynym miastem w Polsce, w którym większość dni wyjeżdża na linie 100% taboru nisko i zero emisyjnego.

 

MPK Inowrocław dba również o podróżnych, dla których zostało zakupionych 6 biletomatów, wymieniono również 25 wiat autobusowych, 17 przystanków zostało wyposażonych w system elektronicznej informacji pasażerskiej, wdrożono też szereg ułatwień dla osób niepełnosprawnych. Spółka inwestuje również w swoich pracowników (obecnie zatrudnionych jest ponad 120 osób), poprzez rozmaite kursy i szkolenia na koszt przedsiębiorcy, a także finansowanie szkoleń przekwalifikujących oraz podnoszących umiejętności i kompetencje pracowników.

 

Spółka może także poszczycić się wieloma prestiżowymi nagrodami. W 2018 roku znalazła się w Złotej Setce Pomorza i Kujaw, otrzymała również tytuł „Ekojanosik" przyznany przez Narodową Radę Ekologiczną. Po raz czwarty została dodatkowo uznana Przedsiębiorstwem Fair Play (poprzednio w latach 2015, 2016 i 2017). Tegorocznym sukcesem jest natomiast zdobycie certyfikatu „Przedsiębiorstwo Przyszłości" w Ogólnopolskim Konkursie i Programie Certyfikacji „Przedsiębiorstwo Przyszłości", dla najbardziej innowacyjnych i rozwojowych polskich przedsiębiorstw.

 

Więcej informacji na stronie: www.strefa-gospodarki.pl


 

 

 

 

 

 

Wyszukiwarka
rozwiń
Baner Facebook F.png
Baner_punkty.png
baner_260_75.png
logo_e-podroznik.JPG
logo-color-260-120_w_k.png
Rozklad_wizualizacja.png
Baner_www_Ebilet_black.png
Baner_www_karta_bankowa_narr.png
Zobacz koniecznie »