Baner_940x244v02.jpg
Nagroda dla Inowrocławia na Europejskim Kongresie Gospodarczym
Redakcja: Mariusz Ciechanowski
Dodany: 15.05.2019
grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza uczestniczy w Katowicach w największej imprezie gospodarczej w Europie Centralnej - w Europejskim Kongresie Gospodarczym. Dziś prezydent odebrał nagrodę dla Inowrocławia za inwestycję dot. zakupu ekologicznych autobusów, a jutro będzie jednym z prelegentów kongresu.

 

W ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego, podczas wieczornej gali przyznano nagrody m.in. laureatom konkursu „TOP Inwestycje Komunalne 2019" organizowanego przez Portal Samorządowy. W ósmej edycji konkursu, spośród 25 projektów, wybrano 10 topowych inwestycji z całej Polski. Wśród laureatów jest m.in. Inowrocław z inwestycją zakupu ekologicznych autobusów i nowoczesną infrastrukturą, z której korzystają pasażerowie komunikacji miejskiej.

 

- Z przyjemnością odebrałem kolejną nagrodę dla Inowrocławia. Nasze inwestycje są nie tylko zauważane, ale stanowią dobrą praktykę i przykład dla innych samorządów. Nowoczesny transport publiczny w naszym mieście to TOP Inwestycja w skali kraju - mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

 

Kongres to przede wszystkim wymiana doświadczeń. W zgromadzeniu biorą udział europejscy i krajowi politycy, inwestorzy, menedżerowie i przedsiębiorcy reprezentujący różne branże gospodarki. Tegoroczna debata dotyczy następujących tematów: jak rola młodych ludzi w przekształcaniu Europy i przyszłość Unii Europejskiej, zależności między ekspansywnymi technologiami a rozwojem gospodarczym i społecznym, międzynarodowa współpraca gospodarcza czy zagadnienia zrównoważonego rozwoju.

 

Wśród prelegentów i uczestników dyskusji jest też prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. W swoim panelu „Powiaty i województwa - 20 lat minęło" skupi się przede wszystkim na zmianach w funkcjonowaniu samorządów na przestrzeni lat, również w kontekście członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

 

 

 

 

 

 

 

Wyszukiwarka
rozwiń
m7xpL.png
Baner Facebook F.png
Baner_punkty.png
baner_260_75.png
logo_e-podroznik.JPG
logo-color-260-120_w_k.png
Rozklad_wizualizacja.png
Baner_www_Ebilet_black.png
Zobacz koniecznie »