Wizyta studyjna w Szwecji
Redakcja: Mariusz Ciechanowski
Dodany: 15.04.2019
grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Na zaproszenie Ambasady Szwecji w Polsce, prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza oraz prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Inowrocławiu Mariusz Kuszel, uczestniczą w wizycie studyjnej w Göteborgu.

 

            Celem wizyty jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy polskimi i szwedzkimi podmiotami publicznymi, ekspertami oraz przedsiębiorstwami zaangażowanymi w rozwój zrównoważonego transportu miejskiego, ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności. Podczas dwóch dni spotkań, sympozjów i szkoleń zaprezentowano najnowsze na świecie rozwiązania z zakresu wyposażenia oraz zarządzania systemami komunikacji miejskiej.

 

            - Z satysfakcją mogłem stwierdzić, że Inowrocław jest pod tym względem
w europejskiej czołówce. Prezentowano nam min. aplikację z rozkładem jazdy autobusów, która uwzględnia w stanie rzeczywistym aktualne ich położenie, nanosząc np. opóźnienia. Taką stronę już w Inowrocławiu prowadzimy. Kiedy wspomniałem o naszych rozwiązaniach, jeden ze szwedzkich prelegentów był bardzo zaskoczony. Miłe było przywołanie naszego miasta jako jednego ze wzorcowych, pod względem nowoczesnej komunikacji przez prezesa firmy Volvo Buses p. Håkana Agnevalla. Przypomnę, że do końca roku, wprowadzimy możliwość płacenia za przejazd autobusami w ich kasownikach kartą płatniczą. Jest to jedyna istotna różnica dzieląca nas od innych nowoczesnych miast - mówi prezydent Ryszard Brejza.

 

            Warto dodać, że Göteborg jest miejscem narodzin projektu ElectriCity, którego założenia  realizowane są także w Inowrocławiu. Miasto jako jedyne w Polsce stawia w stu procentach na ekologiczny transport publiczny.

 

            Podczas tego spotkania poruszono również takie tematy jak: strefy niskoemisyjne
w mieście, infrastruktura ładowania dla elektromobilności, flota autobusowa, planowanie miejskie na rzecz zrównoważonego i bezpiecznego transportu. Uczestnicy konferencji mieli również okazję przejechać się autobusem elektrycznym, co nie było nowością dla przedstawicieli z Inowrocławia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prezes Spółki VOLVO Buses Håkan Agnevall

Prezes Spółki VOLVO Buses Håkan Agnevall

 

Göteborg

Göteborg - Centrum Volvo Bus - podgląd sieci komunikacyjnej w Inowrocławiu, w czasie rzeczywistym

 

Göteborg - Centrum Volvo Bus

Göteborg - Centrum Volvo Bus

 

Wyszukiwarka
rozwiń
m7xpL.png
Baner Facebook F.png
Baner_punkty.png
baner_260_75.png
logo_e-podroznik.JPG
logo-color-260-120_w_k.png
Rozklad_wizualizacja.png
Baner_www_Ebilet_black.png
Zobacz koniecznie »