Baner_Niepodlegla.jpg
Nowe autobusy wyjechały na ulice
Redakcja: Mariusz Ciechanowski
Dodany: 14.11.2018
grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowe autobusy wyjechały na ulice

 

 

Nowe, ekologiczne autobusy kursują już inowrocławskimi ulicami. Niebawem cały tabor publiczny w mieście będzie ekologiczny, a Inowrocław stanie się pierwszym takim miastem w Polsce.

 

Elektryczne hybrydy (plug-in) zużywają o 60 proc. mniej paliwa od autobusów z silnikiem diesla, a emisja dwutlenku węgla zostaje zredukowana aż o 75 do 90 proc. Dla porównania - tradycyjne hybrydy zużywają około 40 proc. mniej paliwa i emitują 40-50 proc. mniej szkodliwych substancji od autobusów spalinowych.

 

- Mamy autobusy na miarę XXI wieku. Inowrocław w sprawach ochrony środowiska właśnie zdecydowanie wyprzedza wielkie ośrodki. Dbamy o zdrowie mieszkańców i o finanse miasta, bo za autobusy zapłacimy zaledwie 15 procent wartości - podkreślał w październiku, kiedy pojazdy dotarły do miasta, prezydent Ryszard Brejza.

 

Po badaniach technicznych, które nowe autobusy przechodziły przez kilka tygodni, właśnie nadszedł czas na sprawdzenie ich „w boju".

 

- Jest bardzo wygodnie i czysto. No i cicho, aż się wierzyć nie chce, że to autobus, a wiem co mówię, bo pamiętam jeszcze popularne „ogórki" - mówiła pani w starszym wieku, która już jechała nowym autobusem.

 

Kursujące autobusy są pierwszymi z szesnastu nowych, które docierają do Inowrocławia. Inwestycja będzie kosztowała 39 212 400,00 zł. Miasto poniesie jedynie koszt w wysokości 15% wartości. Pozostała część zostanie sfinansowana ze środków pozyskanych z Unii Europejskiej.

 

3 lata temu MPK wzbogaciło swój tabor o 12 autobusów - elektrycznych i hybrydowych.

 

 

 

 

 

 

Wyszukiwarka
rozwiń
m7xpL.png
Baner Facebook F.png
Baner_punkty.png
baner_260_75.png
logo_e-podroznik.JPG
logo-color-260-120_w_k.png
Rozklad_wizualizacja.png
Zobacz koniecznie »