Targi w Kielcach
Redakcja: Mariusz Ciechanowski
Dodany: 31.10.2018
grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym roku w Kielcach w dniach 23-25 października odbyła XIV edycja Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO. W tegorocznej edycji targów jeszcze wyraźniej niż dwa lata temu widać było ekspansję autobusów napędzanych innymi niż olej napędowy źródłami zasilania.

Reprezentantem tego trendu był autobus Volvo B4SC Electric Hybrid - jeden z ośmiu jakie wkrótce bedą wozić pasażerów w naszym mieście. Pomalowany w barwy MPK Inowrocław pojazd reprezentował na targach firmę Volvo Poland i jest wersją rozwojową znanego już w Inowrocławiu typu 7900, których dziesięć sztuk od trzech lat jeżdzi po ulicach miasta. W odróżnieniu od nich w nowych wozach silnik elektryczny będzie głównym napędem a diesel silnikiem pomocniczym. Szacunkowo 70 procent trasy będzie pokonywane dzięki silnikowi elektrycznemu. Zmieni się też sposób ładowania, oprócz stacji ładowania na terenie zakładu na przystankach końcowych będą utworzone stacje ładowania które w szybki, efektywny i bezpieczny sposób uzupełnią energię w akumulatorach pojazdów.
Godzi się nadmienić że do ośmiu hybryd niedługo dołączy też osiem czysto elektrycznych pojazdów również marki Volvo, co uczyni Inowrocław przodującym miastem w dziedzinie ekologicznych rozwiązań transportu publicznego.

Oprócz pokazów najnowszego sprzętu i technologii Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej zorganizowała na terenie targów wystawę Zabytkowe Autobusy.

 

 

 

 

Wyszukiwarka
rozwiń
m7xpL.png
Baner Facebook F.png
Baner_punkty.png
baner_260_75.png
logo_e-podroznik.JPG
logo-color-260-120_w_k.png
Rozklad_wizualizacja.png
Baner_www_Ebilet_black.png
Zobacz koniecznie »