Rekordowy wynik zbiórki dla zwierząt
Redakcja: Mariusz Ciechanowski
Dodany: 15.01.2018
grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MPK sp. z o.o. w Inowrocławiu  i tym roku włączyło się w akcję zbiórkową na rzecz zwierząt potrzebujących pomocy w naszym mieście.

Miło nam powiadomić, że wspólnie udało się zebrać rekordowe ilości karmy i artykułów dla czworonogów. Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem i galerią zdjęć.


V zbiórka dla zwierząt – pobiliśmy ubiegłoroczny rekord

Tegoroczna zbiórka dla zwierząt trwała ponad miesiąc. Przez ten czas mieszkańcy Inowrocławia przynosili dary do Klubu KSM „Rondo” i Kujawskiego Centrum Kultury. Połączenie sił wszystkich organizatorów doprowadziło do pobicia kolejnego rekordu. W tegorocznej zbiórce zebraliśmy aż 640 kg karmy suchej i mokrej dla psów z inowrocławskiego schroniska i kotów z Fundacji Kocia Dolina.

8 stycznia na rzecz inowrocławskiego schroniska przekazaliśmy 1 dużą budę dla psa, 434,2 kg karmy suchej w 84 paczkach, 70 kg karmy mokrej, tj. 60 puszek, 2,8 kg kiełbasy, około 2 kg przysmaków, 3 paczki kości suszonych, 38 koców kocyków i narzut, 22 kołdry, 74 ręczniki, 6 legowisk, kagańce, smycze, szczotki do czesania, miski, talerze oraz małe poduszki, jaśki poszwy i prześcieradła.

- Wynik zbiórki pokazuje, że inowrocławianom nie jest obojętny los porzuconych i bezdomnych zwierząt. W tym roku zebraliśmy prawie 200 kg karmy więcej, niż w roku ubiegłym. Co roku bijemy własny rekord. Mamy nadzieję, że taka tendencja utrzyma się przez kolejne lata. Ten świetny wynik zawdzięczamy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć naszą inicjatywę. Dziękujemy za okazaną dobroć darczyńcom i partnerom – mówi koordynator zbiórki „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę” i kierownik Klubu KSM „Rondo”, Małgorzata Herrmann-Amonowicz.

Dla miauczących czworonogów w ramach zbiórki przekazaliśmy 103,05 kg karmy suchej w 53 puszkach, 9,90 kg karmy w 99 saszetkach, 18,32 kg karmy w 38 puszkach, 2 paczki żwirku dla kotów, 2 ocieplone budy dla kotów ze styropianu, 9 miseczek do karmy, 9 legowisk dla kotów, 13 ręczników, 17 kocyków, narzut itp., 15 poduszek, kuwetę oraz transporter. Odebranie darów przez Fundację „Kocia Dolina” nastąpiło 11 stycznia.

- Co roku bijecie Państwo rekordy i dziękujemy za nie. Cieszymy się, że są takie akcje. Pamiętajmy, że nasze zwierzęta nigdy nie głodowały, ale jedzenia nigdy nie będzie za dużo – mówi weterynarz inowrocławskiego schroniska, Wiesław Borkowski.

Organizatorami V zbiórki „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę” byli: Klub KSM „Rondo”, portal ki24.info, Meloradio 98,1 FM, radio RMF MAXXX 90,8 FM, portal inianie.pl, Tygodnik Powiatu i Gmin, Telewizja Miejska oraz portal inowroclaw.info.pl. Zbiórkę dla zwierzaków wsparli również: Kujawskie Centrum Kultury, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, drukarnia Epsilon, a także Carrefour Inowrocław, który w ramach naszej akcji zorganizował weekendową zbiórkę wśród swoich klientów. Specjalne podziękowania kierujemy do Pana Krzysztofa Jarosza, który corocznie wykonuje budę dla psów z inowrocławskiego schroniska.

Podziękowania należą się również grupom zorganizowanym:
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Integracyjnej w Inowrocławiu im. Powstańców Wielkopolskich,
Hufiec Pracy Inowrocław,
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Inowrocławiu,
Zespół Szkół Weterynaryjno-Przyrodniczych w Kobylnikach,
.Nowoczesna Inowrocław.

 
Wyszukiwarka
rozwiń
m7xpL.png
Baner Facebook F.png
Baner_punkty.png
baner_260_75.png
logo_e-podroznik.JPG
logo-color-260-120_w_k.png
Rozklad_wizualizacja.png
Zobacz koniecznie »